Bike-fitting 

Podczas jazdy na rowerze bolą Cię plecy? Drętwieją palce u rąk lub u nóg, sztywnieją barki i kark albo kłuje lub puchnie kolano?

Czas najwyższy zwrócić się do profesjonalisty, który znajdzie optymalną pozycję na rowerze. Dzięki dobremu ustawieniu pozbędziesz się dolegliwości i będziesz mógł cieszyć się jazdą bez względu na ilość przebytych kilometrów.

Dopasujemy optymalną pozycję dla Twoich założeń sportowych, wskażemy odpowiednie ustawienie na rowerze abyś czuł radość z weekendowych wycieczek za miasto, w drodze do pracy czy po bułki do pobliskiego sklepu.

Umów się na wizytę fittingu i ciesz się jazdą!
 

Bike-fitting: Pytania i odpowiedzi

Na czym polega bike-fitting?

Bike-fitting to usługa polegająca na dopasowaniu roweru do ciała rowerzysty, jego celów rekreacyjnych i/lub sportowych, eliminacja różnego rodzaju dyskomfortów pojawiających się podczas jazdy i zapobieganie kontuzjom wynikającym z nieodpowiedniej pozycji na rowerze.


Dla kogo?

Jeszcze do niedawna bike-fitting kojarzył się z ekskluzywną usługą zarezerwowaną dla zawodowych kolarzy. My uważamy, że przez proces fittingu powinien przejść każdy użytkownik roweru. Nie tylko ambitny amator chcący zwiększyć swoją wydajność podczas wyścigów, ale każdy, kto chce po prostu cieszyć się z jazdy i przy okazji zapobiegać kontuzjom oraz utrwalaniu nieprzyjemnych napięć mięśniowych wynikających ze źle dopasowanej pozycji.


Jak wygląda bike-fitting w Cycling Planet?

Komfort i efektywność jazdy zależą od pozycji rowerzysty na rowerze. Optymalnie ustawiona pozycja przekłada się na lepszy pobór tlenu, maksymalnie możliwe przenoszenie mocy, lepszą aerodynamikę i większy komfort jazdy. To z kolei poprawia wydajność i zmniejszy ryzyko obrażeń. Ponieważ ciało każdego z nas jest inne - określenie optymalnej pozycji rowerowej jest procesem wysoce zindywidualizowanym i nie trwa 5 minut.

Podczas czterogodzinnej sesji bike-fittingu realizujemy następujące punkty:

1. Szczegółowy wywiad

Rodzaj użytkowania roweru (rekreacja, starty w amatorskich wyścigach, podróżowanie, jazda do pracy), cele i oczekiwania, ilość czasu spędzana na rowerze, ilość i jakość wykonywanych treningów, rodzaj dyskomfortu podczas jazdy i przebyte urazy.

2. Statyczny pomiar ciała

Ważenie i mierzenie, pomiar długości kończyn górnych i dolnych, przekrok, szerokość ramion, pomiar rozstawu guzów kulszowych, pomiar tkanki tłuszczowej.

3. Ocena mobilności 

Zakres ruchomości stawów i gibkości mięśni, analiza chodu.

4. Praca na stole do masażu

Stymulacja punktów spustowych „triger points”, ocena naturalnego potencjału mięśni i wpływu przebytych urazów na kondycję ogólną.

5. Praca na rowerze klienta lub na urządzeniu Retül Müve 

Analiza cykliczna mająca na celu określenie odpowiedniej pozycji poziomej siodła i jego wysokości; szerokość, zasięg i spadek kierownicy, długość korby, optymalizacja stabilności i symetrii pozycji.


Jak przygotować się do bike-fittingu?

  • Umów się na bike-fitting
  • Zarezerwuj minimum 4 godziny (bez dojazdu)
  • Zabierz ze sobą wygodny strój sportowy spodenki, koszulka, buty kolarskie


Ile kosztuje bike-fitting?

Prócz czterogodzinnej sesji bike-fittingu, w Cycling Planet możesz skorzystać również z profesjonalnego masażu sportowego i terapii manualnej prowadzonej przez Arkadiusza Wojtasa.
Dzięki doświadczeniu w pracy w zawodowym peletonie, Arek potraktuje Was jak najwyższej klasy zawodników i światowej sławy kolarzy, z którymi miał okazję pracować przez wiele lat.

© SolEx B2B